środa, 19 czerwca 2013

Eustoma - poradnik

Eustoma pochodzi od greckich słów eu (piękny, dobry) i stoma (usta), rozumiane jest jako 'piękne usta' lub 'elokwentny'

Kwiat eustomy jest niezwykły. W pąku przypomina tulipana, rozwinięty wygląda jak róża, a gdy przekwita jest makiem.


Pierwsze uprawiane odmiany miały kwiaty pojedyncze purpurowe. Później paletę barw wzbogacano o biały, różowy, lawendowy i fioletowy.
W grupie najnowszych odmian pojawiła się zielona eustoma. Prace hodowlane mają na celu nie tylko uzyskiwanie coraz to nowych, ciekawych kolorów, ale przede wszystkim zwiększania trwałości roślin po ścięciu oraz liczby wielkości kwiatów.


Każda łodyga ma do 6 kwiatów
Rośliny należy ścinać, gdy na pędzie otwarte są 2-3 pąki. Niektórzy ogrodnicy pierwszy rozchylający się pączek usuwają, aby zwiększyć liczbę następnych rozwijających się jednocześnie kwiatów.


cena: z importu 2,00zł - 3,50zł/szt (pakowane po 10szt)
(!!!pamiętajcie podana wyżej cena jest ceną orientacyjną, może być ona zmienna w zależności od pory roku, odmiany lub koloru kwiatów)


Trwałość:
7-14 dni


Dostępność:
cały rok


Kolor:
podstawowe i najbardziej powszechne kolory to:Odmiany możemy podzielić na kwiaty z pojedynczymi lub podwójnymi płatkami oraz w jednym lub dwóch kolorach (Picotee)


źródło:www.bg-flower.com,www.fiftyflowers.com
www.google.com,fora internetowe
Wszystkie informacje na temat ceny, kolorów, występowania, zaczerpnięte są z internetu, nie zawsze są to sprawdzone źródła, więc przed podjęciem decyzji najlepiej skontaktuj się z daną kwiaciarnią czy będzie w stanie sprowadzić dla ciebie odpowiednie kwiaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz