czwartek, 4 lipca 2013

Śluby poza urzędem stanu cywilnego - nadchodzą zmiany!

Dla wszystkich zainteresowanych ślubem poza urzędem stanu cywilnego mam dobrą wiadomość...


"Dziś modne stały się śluby w scenerii, która na długo zapadnie w pamięć oraz przyjęcia w gronie najbliższych. Coraz większą popularnością cieszą się śluby poza urzędem stanu cywilnego.

Teoretycznie śluby w plenerze są możliwe, jednak w praktyce w dużej mierze zależą od humoru urzędnika. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podaje że w Polsce poza urzędem stanu cywilnego, rocznie udziela się 2 tysięcy ślubów - głównie w szpitalach i więzieniach. W innych okolicznościach, urzędnicy rzadko kiedy wychodzą poza mury urzędu stanu cywilnego, tłumacząc że nowożeńcy wybierają "miejsca niegodne".
Wkrótce ma się to zmienić. Nowe prawo wejdzie w życie w 2015 roku.
Co się zmieni?

Jak podaje 'Przekrój', po nowelizacji ustawy będzie dużo łatwiej o zgodę na ślub w plenerze. Nowożeńcy jednak, będą musieli spełnić kilka warunków:
1. wybrane miejsce będzie musiało znajdować się w tej samej gminie co urząd stanu cywilnego
2. miejsce ślubu będzie musiało zostać ocenione przez urzędnika jako bezpieczne dla młodej pary oraz gości
3. nowożeńcy pokrywają także wszelkie koszta związane z wyborem miejsca oraz dojazdu urzędnika

Jeśli powyższe warunki zostaną spełnione, urząd stanu cywilnego nie będzie mógł odmówić udzielenia ślubu. Nie oznacza to jednak że ślub będziemy mogli wziąć wszędzie. - W balonie unoszącym się w powietrzu, w samolocie czy pod wodą będzie to niemożliwe - powiedziała w rozmowie z 'Przekrojem', rzeczniczka MSW, Małgorzata Woźniak."

źródło:www.onet.pl www.przekroj.pl


Jeśli chodzi o mnie, to jestem bardzo zadowolona z nowej ustawy, wszyscy nowożeńcy którzy marzyli o ślubie w plenerze nareszcie będą mogli sobie na niego pozwolić

także do dzieła i szukajcie swoich wymarzonych miejsc!!!

źródło:www.greenweddingshoes.com
 www.weddingwire.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz